Artykuł opublikowany: w kategorii: Aktualności

Oliwa z hiszpańskich oliwek lekarstwem na starość?

hiszpańska oliwa z oliwek sklep

Oliwa z hiszpańskich oliwek

Oliwa z hiszpańskich oliwek zdobywa sobie coraz więcej sympatyków na całym świecie, a jej spożycie z roku na rok rośnie. Powszechnie znany jest pozytywny wpływ oliwy na układ krążenia. Polecana jest także przy wszelkiego rodzaju dietach odchudzających. Doceniany jest wyjątkowy smak i aromat tego oleju. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dobra oliwa z hiszpańskich oliwek może łagodzić lub leczyć dolegliwości charakterystyczne dla starszych osób. Choć wpływ na niektóre choroby i schorzenia jest dopiero w fazie badań, wyniki już wydają się bardzo obiecujące. Czy dobra hiszpańska oliwa może być w przyszłości lekarstwem na starość?

Właściwości przeciwnowotworowe oliwy z hiszpańskich oliwek

Choroby nowotworowe dotykają nie tylko starszych osób, jednak z wiekiem ryzyko ich występowania znacznie rośnie. Ten proces w dużo mniejszym stopniu dotyczy mieszkańców basenu Morza Śródziemnego. Dobra oliwa z hiszpańskich oliwek w ich diecie pozwala zmniejszyć zmiany nowotworowe wynikające z działania wolnych rodników. Zawarte w oliwie z oliwek przeciwutleniacze to jeden z najczęściej polecanych sposobów na zapobieganie zmianom rakowym w organizmie. Regularne spożywanie oliwy extra virgin tłoczonej na zimno zmniejsza ryzyko występowania dolegliwości nowotworowych.

Oliwa z oliwek a zapobieganie cukrzycy

Jak wykazują przeprowadzone badania, oliwa z oliwek ma spory wpływ na regulowanie poziomu cukru we krwi. Wykazano także zależność diety śródziemnomorskiej od występowania zachorowań na cukrzycę. Dieta oparta na oliwie z oliwek zmniejsza ryzyko wystąpienia tej choroby niemal o połowę. To tłumaczy tak małą ilość zachorowań wśród mieszkańców basenu Morza Śródziemnego.

Polecamy oliwę hiszpańską z czystych terenów Sierra de Cazorla w naszym sklepie internetowym:

Oliwa hiszpańska a leczenia zapalenia stawów

Jedną z bardziej uciążliwych chorób autoimunologicznych jest reumatoidalne zapalenie stawów. Prowadzi ona do dolegliwości bólowych w stawach, a niejednokrotnie także deformacji. Przyczyny tego schorzenia nie są do końca zbadane. Tymczasem regularne spożywanie oliwy z oliwek powoduje widoczne łagodzenie objawów tej choroby. Zmniejsza ból i zapobiega pojawianiu się dalszych zmian w stawach.

  Zdrowotne korzyści z konsumpcji oliwy z oliwek

Czy oliwa hiszpańska pomaga w walce z chorobą Alzheimera

Czy oliwa z hiszpańskich oliwek może pomóc w walce z jedną najbardziej powszechnych dolegliwości starszych osób? Badania przeprowadzone na zwierzętach pozwalają mieć nadzieję, że tak będzie. Jedna z substancji, która występuje właśnie w oliwie z oliwek, pozwoliła usunąć zmiany strukturalne w mózgu, jakie pojawiają się między innymi w chorobie Alzheimera. Nie można na razie mówić o przełomie w walce z chorobą, jednak przyszłość może należeć właśnie do oliwy z oliwek.

oliwa hiszpańska sklep internetowy

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego z oliwą hiszpańską prosto od producenta Sierra de Cazorla

Zobacz również:
Jak gotować z oliwą hiszpańską. Przepisy kuchni hiszpańskiej, ebook do pobrania.
Jak degustować oliwę hiszpańską
Oliwa hiszpańska ze Sierra de Cazorla
Oliwa z oliwek w kuchni hiszpańskiej
Jak powstaje oliwa hiszpańska extra virgin?