Artykuł opublikowany: w kategorii: Aktualności

Nietypowe zastosowanie oliwy z oliwek

oliwa hiszpańska sklep internetowy Sierra de Cazorla

Nietypowe zastosowanie oliwy z oliwek

Nietypowe zastosowanie oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek ceniona jest przede wszystkim za niezwykłe walory smakowe. Ponadto zawarte w niej składniki wpływają pozytywnie na zdrowie. Hiszpańska oliwa jest bogatym źródłem wielu witamin. W jej składzie znajdują się także przeciwutleniacze, które zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych. Dobrej jakości oliwa extra virgin polecana jest podczas diet odchudzających.
Niewątpliwie spożywanie oliwy w dowolnej formie pozwala najkorzystniej spożytkować jej drogocenne właściwości. Oliwa z oliwek znajduje jednak zastosowanie w innych dziedzinach. Czasem zaledwie kilka kropli wystarczy, żeby osiągnąć zaskakujący efekt, którego nie osiągniemy nawet środkami chemicznymi.

Czyszczenie skóry dłoni

Jednym z etapów prac remontowych w domu zazwyczaj jest malowanie ścian i sufitów. Niestety często się zdarza, że uciążliwych plam farby nie da się usunąć ze skóry. Z kolei stosowanie mocnych środków chemicznych może doprowadzić do podrażnienia dłoni czy skóry głowy.

Z pomocą przyjdzie nam naturalne rozwiązanie. Odrobinę oliwy należy zmieszać z kryształkami soli albo cukru. Oliwa natłuści skórę, a kryształki zetrą zmiękczoną farbę z jej powierzchni. Oliwa z oliwek ma także dobroczynny wpływ na regenerację skóry, dlatego nawet po agresywnej substancji na ciele nie pozostanie nawet ślad.

Oliwa hiszpańska sklep internetowy zaprasza na zakupy:

Usuwanie szkodliwych owadów

Naturalne metody walki z bakteriami, insektami i szkodnikami zazwyczaj okazują dużo skuteczniejsze, niż chemiczne preparaty. Także oliwa extra virgin może się pochwalić sukcesami w walce choćby z bakteriami układu pokarmowego. Z kolei w świecie owadów jedną z odmian, które nie znoszą oliwy z oliwek, są mszyce. Do walki z nimi często zaprzęgamy środki chemiczne, które mogą zaszkodzić także roślinom. Tymczasem wystarczy odrobinę detergentu pomieszanego z oliwą z oliwek, żeby skutecznie i naturalnie zwalczyć te szkodniki. Mieszanką można swobodnie spryskać rośliny bez obaw o ich zdrowie.

  Zestawy prezentowe - na jaką okazję warto je podarować?

Czyszczenie szaf oraz armatury

Oliwa z oliwek doskonale sprawdza się jako środek czyszczący i nabłyszczający do drewnianych szaf. Powłoka z oliwy wpływa na odporność mebli na wilgoć, a także opóźnia starzenie się drewna. Oliwa rozmieszana z octem albo sokiem z cytryny jest metodą na pozbycie się niechcianych lokatorów z szafy.
Oliwa z oliwek nadaje się także do nabłyszczania armatury w łazience. Zrobi to skuteczniej niż środki chemiczne. Jednocześnie efekt pozostanie widoczny na dłużej. Nie polecamy zakupu oliwy z oliwek i traktowania jej jako środka czyszczącego czy nabłyszczającego. Niemniej jednak ciesząc nią kubki smakowe, warto wiedzieć o szerokim zastosowaniu w innych dziedzinach.

oliwa z oliwek gdzie kupić online
Oliwa hiszpańska z oliwek Sierra de Cazorla do kupienia online w naszym sklepie internetowym