Artykuł opublikowany: w kategorii: Aktualności

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska, jak ją spożywać?

oliwa hiszpańska sklep internetowy Sierra de Cazorla

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska, jak często należy ją spożywać? Trzy wskazówki

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska extra virgin to oliwa tłoczona na zimno bez żadnych ulepszaczy i sztucznych konserwantów. Czyste źródło zdrowia i dobrego smaku. Czy może nam zaszkodzić? Czy możemy ją spożywać bez ograniczeń? Mówi się o tym, że wszystko stosowane w nadmiarze nie wpływa dobrze na nasz organizm. Jak jest więc w tym przypadku? Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska spożywana każdego dnia chroni przed chorobami, pomaga też schudnąć. Poza tym utrzymuje w normie poziom cukru we krwi, co przy odpowiedniej diecie oraz ćwiczeniach pomaga redukować tkankę tłuszczową. Warto jednak wiedzieć, jaka dzienna dawka oliwy z oliwek będzie dla nas najlepsza.

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska, jedna czy trzy łyżki dziennie?

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska jest różnie spożywana w różnych regionach świata. Wiadomo, że Hiszpania czy Grecja jako jedni z największych producentów oliwy jednocześnie najwięcej jej spożywają. W Polsce również jest bardzo popularna. Dlaczego? Ze względu na walory smakowe i odżywcze. Warto używać oliwy z oliwek przygotowując posiłek, ponieważ w ten sposób dostarczamy sobie jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Są one zdecydowanie zdrowsze dla naszego organizmu niż tłuszcze nasycone i sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej.  Pytanie, jak dużo możemy jeść oliwy? Łyżka dziennie może być zbyt małą dawką. Idealne proporcje spożycia mieszczą się w trzech łyżeczkach. Gwarantują one odpowiednią dawkę witamin z grupy A, C, E, D, K oraz antyutleniaczy. Nie musisz przy tym rezygnować z dobrego smaku. W sprzedaży online możesz zamówić oliwę z oliwek o zróżnicowanych właściwościach smakowych: łagodną Gran Selección, gorzkawą i owocową Picual, słodakowo-pikantny Royal. Łączysz w ten sposób dbanie o zdrowie ze smaczna kuchnią.

  Oliwa z oliwek jako naturalny środek na problemy trawienne

W ofercie naszego sklepu internetowego proponujemy Państwu:

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska, jaka ilość szkodzi?

Oliwa z oliwek do jedzenia hiszpańska właściwie w żaden sposób nam nie szkodzi. Wiadomo jednak, że nie należy z nią przesadzać. Głównie ze względu na fakt, że dziennie dostarczamy sobie różną ilość tłuszczy i kalorii, spożywając na przykład mięso, mleko, nabiał. Dlatego, jeśli warto ograniczyć oliwę z oliwek, to tylko ze względu na kalorie oraz dietę. W przeliczeniu na łyżki stołowe to jedna łyżka oliwy extra virgine mieści w sobie ok. 160 kcal. Dlatego najlepsza dzienna porcja jej spożycia powinna mieścić się w granicach trzech, ewentualnie czterech łyżek. W ten sposób dostarczasz sobie odpowiednią dawkę witamin i antyutleniaczy.

oliwa hiszpańska sklep internetowy
Gdzie kupić oliwę z oliwek online? Zapraszamy do sklepu oliwacazorla.pl!