Artykuł opublikowany: w kategorii: Aktualności

Oliwa z oliwek do pielęgnacji skóry i włosów

oliwa hiszpańska sklep internetowy Sierra de Cazorla

Oliwa z oliwek do pielęgnacji całego ciała

Hiszpańska oliwa z oliwek to zdrowy i smaczny dodatek, a właściwie podstawa dobrej kuchni. Oliwa z oliwek do pielęgnacji skóry i całego ciała nie jest niczym nowym. Nie tylko ze względu na wartości odżywcze, w tym zawartość witamin i polifenole, ma zastosowanie także w kosmetologii. A z pewnością stanowi niezwykle cenną bazę dla ręcznie wyrabianych kremów czy maseczek. Podpowiadamy Wam, jak można zrobić je samemu w domu.

Najlepsza hiszpańska oliwa z oliwek na włosy – odżywka

Oliwy z oliwek do pielęgnacji skóry używały już nasze babki. Tyle, że najlepsza hiszpańska oliwa z oliwek była przez nie zastępowana zwykłym olejem. Dodawano go do soku z wyciśniętej cytryny i nakładano w formie odżywki na włosy. Dzisiaj maseczka ta ma jeszcze lepsze działanie, a to ze względu na obecność w niej oliwy z oliwek. Przy czym, wciąż jest bardzo prosta w zrobieniu i właściwie składa się z tego, co mamy w kuchni. Oprócz cytryny możemy dodać do odżywki żółtko jajka. Gotową maseczkę nakładamy na włosy, na ok 15 minut, a potem porządnie myjemy oraz spłukujemy głowę. W związku z tym, że najlepsza hiszpańska oliwa z oliwek posiada witaminę A oraz E, wzmacnia włosy – przede wszystkim te łamliwe. Poza tym mocno je nawilża. Jeśli chcemy odbudować zniszczone włosy, sięgnijmy właśnie po ten przepis.

Hiszpańska oliwa z oliwek i pielęgnacja skóry twarzy

Hiszpańska oliwa to również drogocenna baza dla naturalnych maseczek do twarzy. Jej skład może być równie prosty, co odżywki do włosów. Skorzysta na niej na pewno skóra sucha, skłonna do łuszczenia się i pęknięć. Wystarczy, że oliwa z oliwek zostanie uzupełniona o łyżeczkę miodu. Jeśli potrzebujemy naturalnego peelingu, możemy dodać do niej cukier. Co zyskujemy? Naprawdę oczyszczoną, a przy tym nawilżoną skórę twarzy. A wszystko to bez parabenów i chemii. Łatwo, prosto i w 100% naturalnie.

  Gdzie kupić Oliwę z oliwek? Na co zwracać uwagę wybierając oliwę?

Oliwa z oliwek do pielęgnacji skóry w trakcie kąpieli

Oliwa z oliwek umożliwi nam również naturalny i przyjemny relaks godny najlepszych hoteli SPA. Jak to zrobić? Oczywiście bardzo prosto. Wystarczy, że do wanny z ciepłą wodą dodamy dwie łyżeczki oliwy z oliwek. Dzięki temu nie tylko odpowiednio nawilżymy ciało, ale także wspomożemy jego gładkość oraz elastyczność. Możemy również skorzystać ze wspomnianego peelingu, ale zamiast cukru dodajmy do niego kawę. W ten sposób nie tylko zrelaksujemy siebie i ciało, ale pobudzimy jego skórę.

Kup online wysokiej jakości oliwę z oliwek: