Artykuł opublikowany: w kategorii: Aktualności

Oliwa z oliwek z Hiszpanii jest bogata w witaminy i minerały

dobra oliwa extra virgin sklep internetowy

Oliwa z oliwek z Hiszpanii zawiera również przeciwutleniacze

Wiadomo, że oliwa z oliwek z Hiszpanii to cenne źródło wielu witamin oraz minerałów. Najważniejsze z nich? Witaminy z grupy A, C, E, D oraz K. Poza tym naturalne antyutleniacze zwane polifenolami. Te najbardziej wartościowe znajdują się w oliwach extra virgin, czyli soku wyciskanym z oliwek w pierwszym tłoczeniu. Nie bez znaczenia jest również region, rodzaj oraz charakter uprawy drzew oliwnych. W przypadku oliwy z oliwek z Hiszpanii, produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym, owoce zrywa się ręcznie. Robimy tak, ponieważ
zależy nam na tym, aby ich nie uszkodzić. Stąd każda butelka zawiera 100% właściwości odżywczych. Obojętnie, czy w sprzedaży online zakupisz Gran Selección, Picual, czy Royal. Wszystkie rodzaje Cazorli bogate są wyżej wymienione minerały, w tym w oleokantal. To w dużym uproszczeniu związek fenolowy przeciwdziałający rozwojowi komórek rakowych. Czy w takim razie spożywanie oliwy z oliwek chroni przed nowotworem?

Oliwa z oliwek z Hiszpanii, czyli lekarstwo na różne choroby

Oliwa z oliwek z Hiszpanii i wspomniany w niej oleokantal są wciąż przedmiotem badań naukowych, które mają jednoznacznie potwierdzić jego skuteczność w walce z nowotworem. Co więcej, istnieje założenie, że oliwa, niszcząc komórki rakowe, nie uszkadza zdrowych. Dlaczego? Sam związek fenolowy jest jednym z wielu antyoksydantów zawartych w oliwie. A te z kolei głównie działają przeciwzapalnie. Mówiąc prościej, wyciszają stany chorobowe organizmu, dlatego tak czy inaczej warto uwzględnić oliwę w swojej codziennej diecie. Jej działanie dotyczyłoby nie tylko nowotworów, ale wielu innych schorzeń. W tym poprawy koncentracji oraz pamięci, co sprzyja leczeniu zaburzeń tego układu. Oliwa smakuje przy tym znakomicie. Możesz zatem dbać o zdrowie, wybierając odpowiednią ostrość oliwy z oliwek Cazorla: od delikatnego owocowego po gorzkawy smak. Wszystkie je znajdziesz na stronie naszego sklepu online.

  Oliwa z oliwek a dieta wegetariańska - czy jest niezbędna?

Oliwa z oliwek kup online:

Oliwa z oliwek z Hiszpanii, w czym może jeszcze nam pomóc?

Oliwek z oliwek z Hiszpanii może pomóc nam również w odchudzaniu. Zawiera bowiem w sobie tłuszcze nienasycone, a konkretniej mononienasycone. To właśnie one odpowiadają za redukcję tkanki tłuszczowej w organizmie. W efekcie pomagają nam zrzucić parę kilogramów. Co jeszcze?
Oliwa z oliwek z Hiszpanii pomaga także w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu i wspiera nasz układ krążenia. Wystarczy łyżka dziennie wysokiej jakości oliwy extra virgin, aby wzmocnić swój organizm. Mówiąc o najwyższej jakości mamy na myśli także poziom jej kwasowości, który nie powinien przekraczać 0,4%. Dlatego warto przed każdym zakupem internetowym sprawdzić informacje dostępne w tabeli na stronie produktu. W dobrych sklepach internetowych z oliwą możesz dowiedzieć się z nich m.in. do czego najlepiej ją zastosować, jaki jest jej aromat oraz smak.

Gdzie kupić oliwę z oliwek z Hiszpanii?

Zapraszamy na zakupy online do naszego sklepu internetowego z oliwą hiszpańską premium:

oliwa z oliwek gdzie kupić online